Góra Czterech Wiatrów nad Jeziorem Czos – Mrągowo

Z bursztynowego Jantaru powróciliśmy bogatsi o wiele wspomnień i przygód. Kolejny wyjazd to mała zmiana klimatu. Chociaż w zasadzie pozostajemy wśród wód.

Mrągowo to stolica Mazur, jedno z najchętniej wybieranych miast na spędzenie wakacji z wielu względów. Zarówno jest to przepiękne, atrakcyjne miejsce nad Jeziorem Czos, gwarantujące w lecie wypoczynek na plażach przy pięknej pogodzie oraz możliwość uprawiania sportów wodnych. Poza tym, miasteczko słynie z ciekawych wydarzeń i imprez kulturalnych, a jedną z nich jest Piknik Country wraz z festiwalem muzyki oraz Mrągowską Nocą Kabaretową.

Atutem tego miasta jest niewątpliwie baza noclegowa. Mrągowo to zarówno luksusowe hotele, ale także tańsze pensjonaty i miejsca w kwaterach prywatnych. O ile wybierzemy się do niego w czasie, kiedy nie trwa wydarzenie, to mazurskie noclegi nie powinny stanowić najmniejszego problemu w kwestii dostępności, nawet w środku sezonu letniego. Pomimo sporej ilości turystów powinniśmy znaleźć zadowalające nas miejsce noclegowe. Inaczej rzecz się ma podczas trwania Pikniku Country, wtedy jest bardzo trudno o wolne lokum. Warto jest nawet miesiąc wcześniej dokonać rezerwacji.

Bardzo ciekawym miejscem w Mrągowie jest niewątpliwie Góra Czterech Wiatrów, która położona jest przy samym Jeziorze Czos. Jest to całkiem sporych rozmiarów wzniesienie, jej łączna powierzchnia to 60 hektarów, część jest porośnięta lasami, jednak to nie przeszkadzało, aby wybudować na niej w sezonie zimowym trasy zjazdowe. O tej porze zamienia się w centrum sportów na białym puchu, są tu idealne warunki dla początkujących narciarzy oraz dla dzieci, tras jest kilka, są podzielone na różne poziomy trudności, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodatkowo, ze szczytu rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę, znajduje się tam schronisko, bardzo nowoczesne, które niedawno zostało wybudowane, znajdziemy tam zarówno miejsca noclegowe, jak i bar z restauracją i toaletami dla użytkowników stoku. Także na górze można wypożyczyć sprzęt narciarski w sezonie, dzięki czemu nie potrzebujemy koniecznie posiadać swojego. Jak widać, Mrągowo to nie tylko idealne miejsce na spędzenie wakacji w lecie, ale również znajdziemy tu ciekawe zajęcia w ferie zimowe dla całej rodziny, po prostu nie można się tam nudzić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>