Jastarnia – miejsce dla turysty

Jastarnia to malownicza miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim. Mimo, że nie są to może najcieplejsze wody, to jednak nie zniechęca Polaków, aby nad nie jeździć. Oczywiście, wiele osób korzysta z odpoczynku poza granicami kraju, jednakże znaczna część decyduje się swój urlop spędzić tutaj. Nie można się dziwić. Po co wyjeżdżać, skoro na miejscu tyle atrakcji tylko czeka na to, żeby z nich skorzystać? Jastarnia ma ich bardzo wiele do zaoferowania.

Jedną z nich jest Chata Rybacka. To obiekt, który zainteresuje każdego, między innymi ze względu na swój wystrój. Znajduje się on przy ulicy Rynkowej 10. Możemy tam zobaczyć sprzęt nawet z XV wieku, co stanowi nie lada gratkę nie tylko dla pasjonatów rybołówstwa. Kto nie lubi zapoznawać się z rzeczami posiadającymi wieloletnią historię? Każdy z pewnością ucieszy się, iż wewnętrzny wystrój domu stanowi oryginalne wyposażenie tradycyjnej chaty rybackiej. Dzięki temu, odwiedzający ma możliwość poczuć się tak, jakby cofnął się w czasie. Niewątpliwie dodatkowym atutem tego obiektu jest fakt, iż oprowadza po nim gawęda i poeta kaszubski, Marian Selin. Każda osoba zainteresowana odwiedzeniem tego miejsca może się w nie udać, w okresie od czerwca do września, od wtorku do niedzieli, od godziny 14 do 18.
Jastarnię można potraktować także jako bazę wypadową. Jeśli będziecie na miejscu możecie wybrać się na wycieczkę do Gdańska czy Gdyni (=>www.olsztynskielatoartystyczne.pl/w-gdyni-767/). 

Kolejna atrakcja znajdująca się w Jastarni nie jest związana z rybołówstwem, ale odwiedzając ją posiada się kontakt z naturą. Mowa oczywiście o molo spacerowym (=>www.google.pl/maps/search/jastarnia+molo). Znajduje się ono w tej nadmorskiej miejscowości od roku 2005 i mierzy 120 m długości. Molo mieści się w centrum turystycznym miasta (ulica Stelmaszczyka, będąca główną ulicą Jastarni), co sprawia, że turyści mają pewność, iż jego poszukiwania nie zajmą im dużo czasu. Jest ono chętnie odwiedzane przez przyjezdnych, a w okresie wakacyjnym stanowi główne miejsce ich spacerów. Nie ma chyba osoby, która w trakcie pobytu nie zaglądnęłaby na molo, choćby na krótką chwilę. Baza noclegowa jest szeroka, toteż każdy bez problemu znajdzie miejsce, w którym może się zatrzymać(=>www.meteor-turystyka.pl/noclegi,jastarnia,0.html).

Warto rozważyć Jastarnię w trakcie planowania urlopu. To miejsce naprawdę godne odwiedzenia, można tutaj odpocząć po całym roku ciężkiej pracy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli ktoś chce wylegiwać się na plaży w słońcu, może to robić. To samo tyczy się tych, którzy pragną poznawać nowe rzeczy i nauczyć się czegoś nowego.

One thought on “Jastarnia – miejsce dla turysty

  1. Drodzy autorzy opisaliście kolejną wspaniałą miejscówkę nad Bałtykiem, już sama nie wiem gdzie pojechać najpierw: do Łeby, Gdańska czy może Jastarni ? może mi ktoś doradzi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>