Rzeszów – ciekawe wydarzenia

Południowo-wschodni region Polski jeszcze do niedawna uważany był za mało rozwojowy. Dziś jest to jeden z najszybciej rozwijających się terenów naszego kraju. Istotną rolę w tej części Polski stanowi Rzeszów, który jest bardzo ważnym punktem tego regionu. Bardzo duża liczba atrakcji, zabytków i świetnie przemyślana komunikacja oraz sprawna baza noclegowa Rzeszowa – https://meteor-turystyka.pl/noclegi,rzeszow,0.html – sprawiają, że co roku przyjeżdża tu dużo osób pragnących bliżej poznać ten region kraju.

Rzeszów do tej pory kojarzony jest ze swoją rolą, którą odgrywał kilkaset lat temu. Był wtedy rezydencją magnaterii polskiej. W Rzeszowie odwiedzić możemy mnóstwo pomników upamiętniających ważne wydarzenia lub osobistości. W samym centrum Rzeszowa w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym pierwszym roku powstał Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Mierzy on około dziesięciu metrów. Na szczycie pomnika usytuowany jest herb miasta. Ważnym dziełem jest również Pomnik Żołnierzy Wyklętych, który został stworzony w hołdzie polskim działaczom podziemia antykomunistycznego. Obecność rzeki Wisłok w tym pięknym mieście jest powodem istnienia aż ośmiu mostów. Najstarszym jest Most Lwowski, który powstał w 1605 roku.

Rzeszów jest miastem, w którym co roku odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich jest Festiwal Wieczory Muzyki Organowej, na którego zawsze zgłaszają się tłumy muzyków pragnących zaprezentować swoje umiejętności w grze na organach. Kolejnym muzycznym wydarzeniem kulturalnym organizowanym w Rzeszowie jest Muzyczny Wschód Europy.

W czasie wakacji miejskie domy kultury organizują półkolonie, podczas których podopieczni mogą skorzystać z basenów pod okiem instruktorów, zwiedzić miasto z przewodnikami, rozwijać swoje pasje takie jak śpiew, taniec, piłka nożna czy kształcić się w rysunku. Ciekawą inicjatywą jest wydarzenie o nazwie "Dobranocki na wakacjach”, podczas których dzieci mogą rozwiązywać rebusy, łamigłówki, tworzyć komiksy ze swoimi ulubionymi postaciami z bajek. Organizowane są tak zwane tygodnie tematyczne, podczas których dzieci zajmują się tylko jedną dobranocką. Pozwala to na rozwój wyobraźni najmłodszych mieszkańców Rzeszowa i okolic oraz umożliwia im bliższe poznanie postaci z bajek. Młodzież może uczestniczyć w półkoloniach na których odbywają się zajęcia z judo, robotyki lub podstaw fotografii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>