Z czego słynie Licheń Stary?

Do najważniejszych centrów turystyki pielgrzymkowej w Polsce należy bez wątpienia położony w Wielkopolsce Licheń Stary. Miejscowość ta stanowi uznany ośrodek kultu religijnego, co potwierdzają coroczne statystyki liczby odwiedzających. Niesłabnące zainteresowanie tutejszym sanktuarium wiąże się z czcią oddawaną Matce Bożej Bolesnej Królowej Polski. To właśnie przed jej wizerunek ściągają wierni nie tylko z kraju, lecz nawet spoza jego granic.

Odwiedzając Licheń nietrudno zauważyć, jak bardzo charakter wsi i jej rozwój zostały ukierunkowane przez prężnie rozwijający się na tych terenach kult maryjny. Trudno się dziwić – to właśnie słynna na cały świat świątynia jest najbardziej rozpoznawalnym obiektem w okolicy i dumą mieszkańców. Monumentalna budowla dumnie góruje nad krajobrazem miejscowości, stanowiąc jednocześnie nieodłączną część obrazu Lichenia. Najważniejszy zabytek regionu przyciąga nieustannie tłumy turystów, dla których świątynia jest cenną perłą polskiej architektury oraz miejscem odwiedzanym w celach pielgrzymkowych.

Licheń Stary to jednak nie tylko centrum kultu chrześcijańskiego. Miejscowość może się bowiem poszczycić bardzo korzystnymi uwarunkowaniami przyrodniczymi. Ukształtowanie terenu sprzyja rekreacyjnym wycieczkom pieszym i rowerowym, a cudowne krajobrazy sprawiają, że odkrywanie regionu staje się doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Kluczową rolę dla turystyki i gospodarki miejscowości pełni Jezioro Licheńskie – akwen wodny stwarzający dobre warunki dla celów wypoczynkowych. Wędkarze mogą tutaj w ciszy oddawać się swojej pasji, gdyż jezioro obfituje w niejeden gatunek ryb. Zbiornik wchodzi jednocześnie w skład systemu chłodzenia Zespołu Elektrowni PAK.

Miejscowość oferuje odwiedzającym wiele różnorodnych możliwości wypoczynku. Miłośnicy aktywności fizycznej z pewnością docenią dostępność ciekawych tras rowerowych, natomiast osoby preferujące bardziej stacjonarną formę spędzania czasu będą mogły delektować się pięknem natury i wyjątkową atmosferą tego niepowtarzalnego miejsca.

W Licheniu Starym działa baza noclegowa przygotowana na przyjęcie wczasowiczów i pielgrzymów odwiedzających sanktuarium.  Miejscowość na pewno nikogo nie rozczaruje. Przed przyjazdem w te okolice należy wcześniej zarezerwować noclegi. Można to zrobić w internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasło: "noclegi Licheń Stary". Na ekranie monitora pojawi się wiele wyników i ofert, spośród których można wybrać najbardziej odpowiadające nam miejsce do spania. Znaleźć tu można liczne hostele, pensjonaty, kwatery prywatne, a nawet agroturystyki. Każdy z pewnością wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>