Żużel i wino – słynna Zielona Góra

Wakacje często wiążą się z potrzebą zwiedzenia jakiejś części świata lub Polski, w której jeszcze nie byliśmy, albo która nam się bardzo spodobała i chcielibyśmy tam wrócić. Miejscem w Polsce, do którego można by się wybrać i czego na pewno nie pożałujemy jest miejscowość Zielona Góra.

Jest największym miasteczkiem województwa lubuskiego (więcej informacji), zarówno pod względem liczby ludności jak i pod względem wielkości. Miasto to zostało wcielone do Polski pod koniec II wojny światowej, kiedy zagrożenie ze strony Niemiec prawie całkowicie zniknęło. W swojej historii była przekazana na rzecz Polski tylko na kilkadziesiąt lat, a następnie miała zostać zwrócona do Niemiec. Oczywiście, w chwili obecnej, stan Zielonej Góry jako integralnego terytorium naszego kraju jest nienaruszalny, z czego możemy się cieszyć. Miejscowość jest bardzo interesująca i warto ją odwiedzić ze względu na atrakcje występujące w tym mieście.

Polecamy zobaczyć ten region na własne oczy, głównie ze względu na występującą tutaj licznie niemiecką architekturę, oraz coroczny Festiwal Wina (słynne Winobranie). Obecnie coraz więcej turystów przyjeżdża tu okresowo, aby uczestniczyć w życiu kulturalnym tej miejscowości oraz Bachanaliach.

Zielona Góra słynie również z tego, że jest zagłębiem kabaretowym Polski. Pochodzi stąd wielu ludzi, którzy są najbardziej znanymi komikami w naszym kraju. Miasto jest zdecydowanie dumne, iż może szczycić się takim mianem. Metropolia ma również rozwinięty system szkolnictwa, który opiewa w Uniwersytet Zielonogórski, zrzeszający 15 tysięcy studentów, zarówno dziennych jak i zaocznych. To również jest ogromnym powodem do dumy.

Coraz bardziej w Polsce staje się popularny żużel, jest to sport motorowy, o którym nie każdy słyszał, jednak dla tych, którzy są obeznani z tematem faktem jest, że Zielona Góra posiada jeden z najlepszych klubów żużlowych, który wygrywa zawody pucharu Polski jak i świata, co może być dla nas wielkim powodem do dumy. Baza noclegowa (noclegi Zielona Góra) jest dość dobrze rozwinięta i opiewa w wysokiej klasy hotele, ale również agroturystyki, które dają nam dobre warunki noclegu w przystępnych cenach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>